mapa 2450m tratí info 774 745 370
Česky English Polski

Pro běžkařeDatum konání:
25.11.2018

Obec Malá Morávka pořídila (poté, co ta stará dosloužila) zcela novou rolbu PistenBully 100 pro úpravu cca 80 km běžeckých stop v okolí obce. Jde o stroj, který má ve své třídě nejsilnější motor a současně je maximálně šetrný k přírodě. Na pořízení rolby významně přispělo Ministerstvo pro místní rozvoj.

Rolba v sobě má zabudovaný GPS lokátor. Informace o tom, které stopy jsou právě upravovány, se živě "zapisují" například dobezplatné mobilní aplikace Běžky Severní Morava, kterou nechal vyrobit Moravskoslezský kraj. Ten také obci dlouhodobě přispívá na úpravu běžeckých tratí, pro nadcházející zimu částkou přesahující 280 000 Kč.

Abyste před prvním letošním výletem na běžkách nebyli překvapeni, náměstek hejtmana Jan Krkoška upozorňuje, že část běžeckých tratí musela být pozměněna s ohledem na výskyt kůrovce a těžbu dřeva. I tyto změny však již jsou zaneseny v aplikaci Běžky Severní Morava.  

Odkazy pro stažení aplikace Běžky Severní Morava:

appstore.jpg  googleplay.jpg

 

rolba.png

Na závěr drobná poznámka: kdykoli v minulosti přišel na Myšák běžkař a poprosil, zda bychom ho vyvezli na kopec blíže k nástupním místům upravovaných běžeckých tras, vyhověli jsme. Ani s novou čtyřsedačkou s bublinou na tom nebudeme nic měnit.