mapa 2450m tratí info 774 745 370
Česky English Polski

Pokud počasí dovolí, lyžovat se začne týden před VánociDatum konání:
27.11.2017

V noci z neděle na pondělí (27. 11.) začalo zasněžování na zimní sezónu 2017/18.

"Prozatím jde spíše o zkoušku technologií, přes den jsou ještě teploty nad nulou. Abychom mohli začít intenzivně zasněžovat, potřebujeme mít celodenní teploty alespoň 3 stupně pod bodem mrazu," říká Jaroslav Lukeš, vedoucí areálu Myšák ve Ski Aréně Karlov.

Podle předpovědi by takové příznivé podmínky měly nastat o prvním prosincovém víkendu. Na dostatečné vysněžení sjezdovek musí děla jet na plný výkon přinejmenším týden. Pokud to příroda dovolí, lyžovat by se v nové sezóně mohlo poprvé o předvánočním víkendu (od soboty 16. prosince 2017). 

Ski Aréna Karlov opět nabídne lyžování na jeden skipas v areálech Myšák, Kazmarka, Karlovský Express (s nočním lyžováním a novou sjezdovkou) a Klobouk. V provozu by opět měla být i čtyřsedačka Čerťák v Horním Václavově. 

Do karlovského údolí se v zimě vrátí lyžařská reality show České televize "S ČT sport na vrchol". Závody v obřím paralelním slalomu pro amatérské lyžaře přivítáme v Jeseníkách v pátek 19. ledna 2018 na Annabergu, o den později v sobotu 20. ledna na Myšáku a v neděli na Karlovském Expressu. Ski Aréna Karlov bude také součástí projektu zimních olympijských parků, již nyní se na obecním tábořišti připravuje "biatlonová střelnice" a běžecký okruh pro běžkaře.

"Zima ještě nezačala, ale už teď je toho hodně, na co se návštěvníci mohou těšit. No a Ski Aréna Karlov se už těší na první návštěvníky. :-) Sledujte naše webovky a facebook, abyste měli ty nejčerstvější informace," zve Jaroslav Lukeš.