mapa 2450m tratí info 774 745 370
Česky English Polski

Nový sníh, víkend na grilu a soutěže o skipasyDatum konání:
28.2.2015
Datum ukončení:
1.3.2015

Na sjezdovkách lyžařských areálů v karlovském údolí leží 50- 70 cm sněhu. Víkend nabídne dobré podmínky pro lyžování, snowboarding i běžky.

Ve středu nám sjezdovky kosmeticky přikrášlil asi centimetr nového sněhu. Protože přes den teploty stoupají nad bod mrazu, lyžuje se na pomalejším mokrém sněhu a sjezdovky s přibývajícím časem měknou, stále dokážeme nabídnout dobrý lyžařský zážitek. Doporučujeme si na lyžování v Karlově přivstat a dorazit co nejdříve,“ říká Jaroslav Lukeš, vedoucí Ski areálu Myšák.

V sobotu 28. února dorazí mezi návštěvníky střediska maskot areálu Myška a uspořádá několik soutěží: dopoledne zábavné hry o vlastnoručně upečené perníčky a sladké odměny, odpoledne FAMILY závod dvojic: dospělý + dítě. Registrace ve 14 hodin, start závodu cca 14:30 hodin. Soutěžit se bude o voucher na celodenní lyžování na Myšáku a další ceny.

Víkendová nabídka občerstvení bude tentokrát „na grilu“. Standardně je v provozu je lyžařská a snowboardová škola, půjčovna lyží značky Sporten, dětských sněžných skútrů a snowtubing,

Lyžařské areály zapojené do jednotného odbavovacího systému (společný skipas) nabízí v údolí Karlova pod Pradědem lyžování na více než 7 km sjezdovek. Všechna parkoviště v údolí o víkendech spojuje bezplatný skibus, který jezdí od 10 do 16 hodin ve 20 minutových intervalech. Areály v karlovském údolí nabízejí lyžování od 8.30 do 16 hodin. Oblast Jeseníků v okolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem vykazuje dlouhodobě nejkvalitnější hodnoty kvality ovzduší v celé Evropě.

Vynikající podmínky i pro běžkaře

Několikrát týdně je strojově upraveno více než 80 km běžeckých tratí v lesích nad Malou Morávkou a Karlovem. Díky GPS lokalizátoru je na webu http://bilestopy.cz/cs/vychodnijeseniky/malamoravka možné sledovat pohyb rolby, nebo zjistit, kdy byly jednotlivé trasy naposledy upravovány.

Aktuální informace o závodu Jesenická 70

Běží se v neděli 8. března. Do závodu se na obou tratích, 40 a 70 km, dosud registrovalo 130 závodníků.  Trať závodu byla – kromě obvyklých úseků – upravena v rozmezí Červenohorské sedlo - Švýcárna přes Jezerníky a prostor startu a cíle na Skřítku. V úseku hlavního hřebene Jeseníků vede trasa závodu nejpřísněji chráněnými oblastmi CHKO Jeseníky a bude proto připravena až na samotný závod.

Víkend na grilu