mapa 2450m tratí info 774 745 370
Česky English Polski

Společný skipas (nejen) v karlovském údolíDatum konání:
23.1.2015

Na sjezdovkách leží 40 až 50 cm převážně technického sněhu, podobné podmínky nabízejí i další lyžařské areály v karlovském údolí. Počasí láká do stop i běžkaře.

Připomínáme, že to, co lyžaři znají z třeba z Alp, funguje už třetí sezónu i u nás: s jedním skipasem je možné přejíždět z dvousedačky na Myšáku na červené sjezdovky Kazmarky, nebo ještě dál na čtyřsedačku Karlovský Express - a pak zase zpátky. A nemusíte přitom ani jednou sundávat lyže. Jen toto dohromady dělá 5,5 km upravovaných sjezdových tratí.

Můžete si sami vyzkoušet, který svah nejlépe vyhovuje vašim lyžařským schopnostem a na tom pak strávit nejvíce času. Naopak Ti, co nechtějí celý den jezdit na jednom místě, mohou mezi sjezdovkami plynule přejíždět a vybrat si tak nejen, kde budou právě lyžovat, ale třeba i to, kde si odpočinou nebo se občerství. Stejný skipas platí i na dalších sjezdovkách: na Olomoučáku na úplném konci karlovského údolí, na Čerťáku, v areálu Avalance a na Kopřivné.

Přímo u nástupních stanic sedačkových lanovek a vleků zapojených do jednotného odbavovacího systému (společný skipas) jsou vysokokapacitní bezplatná parkoviště, lyžařům tak stačí udělat z auta jen pár kroků a jsou na sjezdovce. 

Strojově upraveno je i více než 80 km běžeckých tratí v lesích nad Malou Morávkou a Karlovem. Díky zabudovanému GPS lokalizátoru je na webu Bílé stopy možné sledovat pohyb rolby, nebo zjistit, kdy byly jednotlivé trasy naposledy upravovány. Před víkendem vyráží rolba na úpravu stop vždy v pátek.

Oblast Jeseníků v okolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem vykazuje dlouhodobě nejkvalitnější hodnoty kvality ovzduší v celé Evropě.